Masz pytanie? Skontaktuj sie z nami.×

Wulkan teide

 • Cañadas del Teide to najwyższa część Teneryfy i w ogóle całej Hiszpanii.  22 stycznia 1954 został zadeklarowany Parkiem Narodowym Hiszpanii. To największy i najstarszy Park Narodowy na wszystkich Wyspach Kanaryjskich i trzeci najstarszy z całej Hiszpanii. W 2007 roku został uznany i zaliczony do światowych dziedzictw przez organizację UNESCO. Od tego czasu, Park Narodowy Teide również jest uważany za jeden z 12 Skarbów Hiszpanii.

  W samym środku tego Parku znajduje się wulkan Teide (W języku pierwotnym Guanche: Echeyde lub Echeide), którego wysokość sięga 3718 metrów. Jest on najwyższym szczytem zarówno Wysp Kanaryjskich, Hiszpanii jak i każdego lądu na Oceanie Atlantyckim. Jest także trzecim co do wielkości wulkanem na świecie, licząc od jego podstawy na dnie oceanu, tylko przewyższają go wulkany Mauna Kea i Mauna Loa na Hawajach.

  Wysokość Teide sprawia również, że Teneryfa jest dziesiątą najwyższą wyspą na świecie. W Parku tym możemy spotkać 168 gatunków roślin, spośród których, 58 uważanych jest za endemiczne rośliny kanaryjskie.

  Jednym z naszych przystanków jest Obserwatorium Atmosferyczne Izaña, gdzie w 2007 zanotowano najwięcej godzin słońca  w przeciągu roku w całej Hiszpanii.

  Park ten również ma wysoką wartość historyczną dla Kanaryjczyków. Miejsce to, oprócz ważnego duchowego znaczenia dla pierwotnych mieszkańców Teneryfy – Guanczów, stało się istotnym źródłem utrzymania i przeżycia tych ludzi w niektórych porach roku, ponieważ w okresie letnim było dużą koncentracją zwierząt hodowlanych i obszarem wypasu takowych.

  Każda wycieczka jest spersonalizowana i indywidualnie zaprojektowana specjalnie dla Ciebie i ludzi z którymi Podróżujesz.

  Wycieczki mogą mieć charakter tak zwanej „objazdówki” samochodem lub weekendu poza miastem. Nigdzie nam się nie spieszy, także możemy zatrzymać się w Twoim ulubionym miejscu i uwiecznić je fotografią lub filmem video (Na żądanie).

  Oczywiście odbierzemy Cię i odstawimy pod hotel, apartament lub wyznaczone przez Ciebie miejsce. Z nami możesz poznać najciekawsze i najmniej znane i odwiedzane zakamarki Teneryfy.

  Zawieziemy Cię na tradycyjny kanaryjski obiad bądź kolację, w unikalne miejsca zwane “Guachinchami”, gdzie stołują się głównie miejcowi mieszkańcy. Poznasz wyspę z zupełnie innej strony niż oferują wszystkie biura podróży.

 • Indywidualna wycieczka na Wulkan Teide:

  • Opcja 1: Polski przewodnik  + Twój samochód – 30€ za osobę (od 1 do 8 osób)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 9 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki ok. 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + postoje na Twoje żądanie

  • Opcja 2: Polski przewodnik  + nasz samochód – 150€ za wszystko (1 – 4 osoby)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 4 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + dojazd przewodnika do hotelu, pensjonatu itp. + postoje na Twoje żądanie)

   

 •  

  .