Masz pytanie? Skontaktuj sie z nami.×

Teno i Masca

 • Teno i Masca to północno zachodnia część Teneryfy.
  Naturalnie chroniony obszar wyspy, w celu zachowania jej historycznego i ekologicznego stanu sprzed wielu tysięcy lat oraz w celu poprawy jakości życia lokalnych społeczności.

  Jest on najstarszym obszarem geologicznym na całej wyspie zwany wulkanicznym masywem Teno. Jego 8064 hektarów jest żywym skarbcem bioróżnorodności, z dość unikalnym krajobrazem endemicznym, na który składa się wiele procesów naturalnych oraz wysiłki lokalnych mieszkańców w celu osiągnięcia rolniczego użytkowania tych terenów.

  Zapewniamy Cię, że wizyta na Teno pozwoli Ci w pełni skorzystać z bogactwa przyrodniczego, kulturowego, krajobrazowego, jego flory i fauny, malowniczo położonych wiosek jak Masca oraz wyśmienitej kuchni, obyczajów i tradycji tego zakątku Teneryfy. Najsłynniejszym i jednym a znajpiękniejszych miejsc Parku Teno jest Masca.

  Jest to wąwóz spektakularnych formacji skalnych z bardzo wysokimi ścianami, które doprowadzą Cię bezpośrednio do morza. Nie ma tam generalnie jakich kolwiek trudności technicznych związanych ze szlakiem. Jest on dostępny dla wszystkich grup wiekowych, a zwłaszcza jeśli weźmiemy w drodze powrotnej łódkę i będziemy mogli zobaczyć delfiny.

  Każda wycieczka jest spersonalizowana i indywidualnie zaprojektowana specjalnie dla Ciebie i ludzi z którymi Podróżujesz.

  Wycieczki mogą mieć charakter tak zwanej „objazdówki” samochodem lub weekendu poza miastem. Nigdzie nam się nie spieszy, także możemy zatrzymać się w Twoim ulubionym miejscu i uwiecznić je fotografią lub filmem video (Na żądanie).

  Oczywiście odbierzemy Cię i odstawimy pod hotel, apartament lub wyznaczone przez Ciebie miejsce. Z nami możesz poznać najciekawsze i najmniej znane i odwiedzane zakamarki Teneryfy.

  Zawieziemy Cię na tradycyjny kanaryjski obiad bądź kolację, w unikalne miejsca zwane “Guachinchami”, gdzie stołują się głównie miejcowi mieszkańcy. Poznasz wyspę z zupełnie innej strony niż oferują wszystkie biura podróży.

 • Indywidualna wycieczka do Teno i Masca:

  • Opcja 1: Polski przewodnik  + Twój samochód – 30€ za osobę (od 1 do 8 osób)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 9 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki ok. 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + postoje na Twoje żądanie

  • Opcja 2: Polski przewodnik  + nasz samochód – 150€ za wszystko (1 – 4 osoby)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 4 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + dojazd przewodnika do hotelu, pensjonatu itp. + postoje na żądanie)

   

   

 •  

  .