Masz pytanie? Skontaktuj sie z nami.×

PARK MINIATUR PUEBLO CHICO

  • -

PARK MINIATUR PUEBLO CHICO

Projekt Pueblochico narodził się w 1998 roku, zainspirowany Madurodam’em, miniaturowym miasteczkiem, które powstało w Hadze, Holandia ponad 50 lat temu. Pewnego dnia jeden przedsiębiorca z Teneryfy, wpadł na pomysł, aby stworzyć miniaturowe miasto na Teneryfie i nikt nie powstrzymał tego pomysłu, więc “Pueblo Chico” stoi po dzień dzisiejszy u podnurzy doliny La Orotavy.e9fc07db0afe5cc

Madurodam i Pueblochico podpisały umowę o współpracy, i zgodnie z umową holendrzy udostępnili kanaryjczyką swoje “know-how” lokalnym specjalistom projektu, aby mogli wykonać go na Teneryfie. Na dzień dzisiejszy Pueblochico i Madurodam są współpracownikami i założycielami MSPM (Międzynarodowe Stowarzyszenie Parków Miniatur), należące do innych 30 parków na całym świecie.
Park ten oraz budowa makiet powstawała ponad trzy lata i otwarcie drzwi nastąpiło w dniu 11 lipca 2001 roku. Głównym wyzwaniem, którym podjął się ten projekt było zbudowanie wszystkich modeli. Wykonane zostały one z najwyższej jakości materiałów przez profesjonalnych artystów z Teneryfy. Możemy zobaczyć tam “małą” Teide, La Lagune czy Bazylike z Candelarii.