Masz pytanie? Skontaktuj sie z nami.×

Anaga i Taganana

 • Chroniony Park Anaga znajduje się w północno wschodniej części wyspy. Szlaki, które chcemy pokazać Ci to najbardziej odległe obszary masywu Anaga.

  Podążając krętymi ścieżkami możemy zaobserwować jaki wpływ  wywiera zróżnicowanie wysokości na rozwój różnych odmian ekosystemów kanaryjskich, zaczynając od wilgotnych lasów laurowych (Laurisilva), które przechodzą w ciepłolubną roślinność aby w końcu spotkać się z suchymi krzewami wybrzeża.

  Mało tego, są to szlaki, które oferują nam wspaniałe widoki na ogromne, głębokie wąwozy i strome klify, a przede wszystkim wysokopołożone grzbiety, wzgórza i wysokie zbocza.

  Na obszarze tym możemy spotkać wiele endemicznych bezkręgowców takich jak chrząszcze, pająki i mięczaki. Jest to również obszar specjalnej ochrony ptaków (OSO), zamieszkiwany przez chronione Gołębie Laurisilva: Gołąb Bolle (Columba bollii) i Gołąb Laurowy (Columba Junoniae), jesteśmy w stanie również zobaczyć tam Jastrzębie (Accipiter Nisus Granti) i Myszołowy (Buteo Buteo Insularum).

  Ponadto, strome zbocza Anagi służą jako schronienie dla innych ptaków, takich jak: Herrerillo (Cyanistes Teneriffae), Kos (Turdus merula), el Capirote (Sylvia Atricapilla), Pustułka (Falco Tinnunculus Canariensis), Kanarek (Serinus canaria) lub CAMINERO (Anthus Berthelotii). Zamieszkują tam również gady, takie jak Jaszczurki (Gallotia galloti) i la Lisa (Chalcides viridanus).

  Wszystkie z tych zwierząt nie stanowią jakiegokolwiek zagrożenia dla ludzi.

  Każda wycieczka jest spersonalizowana i indywidualnie zaprojektowana specjalnie dla Ciebie i ludzi z którymi Podróżujesz.

  Wycieczki mogą mieć charakter tak zwanej „objazdówki” samochodem lub weekendu poza miastem. Nigdzie nam się nie spieszy, także możemy zatrzymać się w Twoim ulubionym miejscu i uwiecznić je fotografią lub filmem video (Na żądanie).

  Oczywiście odbierzemy Cię i odstawimy pod hotel, apartament lub wyznaczone przez Ciebie miejsce. Z nami możesz poznać najciekawsze i najmniej znane i odwiedzane zakamarki Teneryfy.

  Zawieziemy Cię na tradycyjny kanaryjski obiad bądź kolację, w unikalne miejsca zwane “Guachinchami”, gdzie stołują się głównie miejcowi mieszkańcy. Poznasz wyspę z zupełnie innej strony niż oferują wszystkie biura podróży.

 • Cennik

  Indywidualna wycieczka do Anaga i Taganana:

  • Opcja 1: Polski przewodnik  + Twój samochód – 30€ za osobę (od 1 do 8 osób)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 9 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki ok. 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + postoje na Twoje żądanie

  • Opcja 2: Polski przewodnik  + nasz samochód – 150€ za wszystko (1 – 4 osoby)
  (Dostępne opcje dla grup powyżej 4 osób, zapytaj nas o cene)
  Czas wycieczki 8 godz + obiad w kanaryjskim Guachinche + dojazd przewodnika do hotelu, pensjonatu itp. + postoje na żądanie)

 •  

  .

http://www.redgage.com/blogs/jenniferdelgado/curriculum-conversations-7-do-s-and-don-ts.html/